Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu. pasmanteria katowice-fotografia.eu www.eltrim.net.pl/sa-zbyt-powoli-co-uniemozliwia/

Zdjęcie portretowe

Zdjęcie portretowe Dziedzina fotografii z upływem lat wciąż się rozwija, wszystko za sprawą coraz to nowszego sprzętu do wykonywania zdjęć. Dziś wykonujemy je szybko, tanio a do tego bardziej estetycznie. Dawniej zdjęcie nie wyrażało żadnych emocji, było tylko odbiciem danego obiektu, dziś zdjęcie ma budzić emocje, uczucia. Tylko dobry fotograf umie właściwie wykonać ujęcie by oddać wiernie charakter osoby, przedmiotu. Bardzo dużym powodzeniem dawniej cieszyły się zdjęcia portretowe dziś coraz częściej do nich powracamy, ponieważ są pięknym wyrazem sztuki artystycznej. W centrum takiego zdjęcia stoi człowiek. Dlatego też nie stosujemy żadnego tła dodatków, główny wzrok ma się zatrzymywać na postaci centralnej. Dobrym pomysłem jest też wykonanie takowego zdjęcia w kolorze czarno białym, wówczas efekt jest jeszcze bardziej imponujący. Wykonanie dobrej fotografii nie jest jednak niczym prostym, trzeba tutaj uchwycić nie tylko fizyczne podobieństwo modela, ale i jego charakter i usposobienie. Fotograf po trochu musi być psychologiem znającym się na ludziach, wiedzieć czy dany model ma romantyczne usposobienie czy raczej jest żywiołowy, taki temperament musi pokazać na zdjęciu, aby było wiernym odbiciem modela. Zdjęcia portretowe wykonuje się na własne potrzeby, lub jako prezent dla kogoś. Mogą mieć różne wymiary, ale najczęściej są spore, ponieważ dopiero wówczas widać wszystkie detale fotografii. Zdjęcie portretowe na pierwszym miejscu stawia człowieka stąd też sama nazwa.

Zdjęcie portretowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.