Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Zdjęcia sportowe

Zdjęcia sportowe Tematyka zdjęć jest bardzo rozwlekła, bardzo cenionymi zdjęciami są te przedstawiające wydarzenia sportowe lub bezpośrednio sportowców. Sport u wielu ludzi budzi ogromne emocje, stąd też chcemy wiedzieć o swoim idolu wszystko. Najlepiej, jeśli dokumenty są wzbogacone o ciekawe zdjęcia, ponieważ obraz najsilniej oddziałuje na widza. Robieniem zdjęć sportowych zajmuje się fotoreporter, jego zadaniem jest uchwycenie wszystkich najważniejszych chwili podczas danego wydarzenia sportowego. Wydarzenia te dzielimy ze względu na porę roku, wiosna i lato to rozgrywki piłkarskie, zimą zaś narciarstwo, które jest sportem narodowym Polaków. Wykonanie dobrego zdjęcia jest jednak ogromnym wyzwaniem i wymaga od fotografa dużych zdolności. Musi on podejść jak najbliżej fotografowanego obiektu, z tym bywa różnie, sportowców dzieli od widowni trybuna i ochrona. Jeśli nie uda nas się wykonać zdjęcia z bliskiej odległości jedynym wyjściem będzie dobry sprzęt. Musimy zakupić aparat, który posiada wysoką rozdzielczość i do tego mocne zbliżenie. Sprzęt naturalnie jest bardzo drogi, ale w pracy fotoreportera często bardzo potrzebny. Zajecie polegające na uchwyceniu naszych widowisk sportowych jest dość trudne, do takiej pracy potrzeba człowieka z doświadczeniem i odpowiednimi umiejętnościami. Nie sztuką jest wykonać zdjęcie, musi być ono jeszcze dobrej, jakości i zawierać ważne detale. Najczęściej fotografowanymi osobami są gwiazdy danej dyscypliny.

Zdjęcia sportowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.