Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Wesele sponsorowane, czy jest opłacalne dla fotografa?

Wesele sponsorowane, czy jest opłacalne dla fotografa? Wesele powinno być najpiękniejszym dniem w naszym życiu. Zanim jednak ona nastąpi wymaga ogromnego nakładu pieniędzy oraz czasu. Wszystko tak na prawdę zależy w dużej mierze od naszych standardów, oraz od tego, jakie wesele nas interesuje. Im mniejsze i skromniejsze tym koszty mniejsze. Dziś w dobie konsumpcjonizmu nie wiele par na takowe się decyduje, wciąż wymyślamy nowe atrybuty, aby nasze wesele wyglądało lepiej od innych i wyróżniało się. Wszystko to naturalnie pieniądze w dużej ilości. Jeśli zależy nam na weselu, a nie posiadamy środków do jego wyprawienia możemy pomyśleć o weselu sponsorowanym, cóż to takiego? To wesele, na którym podwykonawcy, czyli zespół, obsługa czy fotograf pracują za darmo. Wczesnej należy umówić się, co do terminu i ustalić zakres obowiązków. Na weselu takim młoda pra nie płaci na przykład za fotografa, a on w zamian później umieszcza jej zdjęcia na internecie i robi sobie reklamę. Zastanówmy się jednak czy wesela takie się opłacają fotografowi? Zależy, co chce uzyskać, jeśli zysk materialny to nie koniecznie, ale jeśli dopiero wchodzi na rynek i potrzebuje reklamy może być to opłacalne. Za kilka godzin pracy otrzymuje do wglądu wszystkie zdjęcia i może nimi dowolnie dysponować. Wesele sponsorowane to jednak duża rzadkość. Mało, kto chce pracować bez wynagrodzenia. Naturalnie możemy poszukiwać fotografa za darmo jednak jest to trudne a największa bazą do tego celu nadal pozostaje internet.

Wesele sponsorowane, czy jest opłacalne dla fotografa?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.