Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: zwierzęta

Fotografie zwierząt

Fotografie zwierząt Fotografie mogą mieć bardzo różnicowaną tematykę. Zawodowy fotograf musi się liczyć, że jednego dnia robi zdjęcia zakochanym innego może trafić na zwierzaki. W każdej tematyce trzeba jakoś się odnaleźć, co ważne robienie takiego zdjęcia nie musi być trudne, jeśli tylko właściwie się do tego zabierzemy. Na początek dobrze zebrać wszystkie wiadomości dotyczące zwierzaka, czyli co lubi, kiedy jest jego ulubiona pora, czy aktywny jest nocą, jak reaguje na światło?. Zdjęcia muszą być przecież perfekcyjne. Jeśli nie uda nam się za pierwszym razem nie niechciany się, w końcu trafimy na dobrą porę. Na pewno wykonanie zdjęć psom czy kotom jest łatwiejsze, ponieważ zwierzęta te są domowe i przyzwyczajone do towarzystwa ludzi. Nawet, jeśli zwierzak nie współpracuję możemy wydać mu właściwą komendę lub zachęcić smakołykiem. Co jednak, kiedy mamy do czynienia z owadami, zwierzętami dzikimi? Wówczas zdajmy się na pomoc opiekuna. Pszczoły pomoże ujarzmić pszczelarz, dzikie zwierzę treser lub pan z zoo. Fotografie tematyczne najczęściej trafiają na strony magazynów przyrodniczych. Do wykonania takiej sesji musimy też skorzystać ze specjalnego sprzętu, czyli takiego, który zwierząt nie spłoszy. Czynnikiem często wywołującym u nich lęk jest lampa błyskowa, warto mieć ten aspekt na uwadze. Pamiętajmy, że to my musimy dostosować się do zwierzaka, aby dało się sfotografować. Dzięki dobraniu właściwego tła do zdjęcia możemy osiągnąć perfekcyjne fotografie.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.