Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: zkup

Zakup sprzętu

Zakup sprzętu Nikt nie stanie się prawdziwym profesjonalistom, jeśli nie zakupi dobry sprzęt. Na rynku możemy zaobserwować pewną tendencje większość fotografów skupia się na pracy z dwoma podstawowymi firmami fotograficznymi, czyli pracują na sprzęcie marki Canon lub Nicon. Dobrze jest przemyśleć zakup takiego sprzętu, ponieważ ma on swoje dobre strony. Możemy między innymi wymieniać się elementami sprzętu z innymi fotografami. Na sprzęcie nie możemy oszczędzać, ponieważ od niego wiele zależy, to jak wyjdzie zdjęcie i czy będzie ono profesjonalne. Naturalnie sam aparat już jest drogą inwestycją a na tym się nie kończy wydatków. Kolejnym krokiem powinno być zakup zoomu oraz lampy błyskowej i stałogniskowego obiektywu. W drugiej opcji watro jest rozważyć zakup w obiektyw 35 lub 50 mm taki jest tańszy i na pewno dłużej posłuży. Z czasem możemy wzbogaca nasz sprzęt o kolejne elementy. Podstawowy sprzęt fotograficzny jest drogi, ale już typowo profesjonalny to dodatkowy wydatek liczony już w tysiącach złotych. Co ciekawe dawniej sprzęt nie była tak dobry a zdjęcia mimo to mają piękny wymiar. Dziś dąży się do nieco innego pokazania zdjęcia, ma być naturalne niemal żywe odbicie tego, co fotografujemy. Sprzęt pozwala uchwycić nawet najmniejsze chwile, więc zdjęcia jeszcze bardziej zaskakują i są nie banalne. Sprzęt do wykonywania zdjęć jest drogi, ale opłacalny, jeśli jesteśmy dobrym fotografem może zwrócić się po kilku sesjach.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.