Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: zdjęcie

Zdjęcia klasowe

Zdjęcia klasowe Zdjęcia mają rożną tematykę, spotykamy się z nimi już na etapie przedszkola. Wówczas jeszcze nie zdajemy sobie sprawy z faktu fotografowania i tego jak za kilkanaście lat ów pamiątkę potraktujemy. Zazwyczaj myśląc o zdjęciach z dzieciństwa wkurzamy się na brzydkie fotografie, narzekamy na brak fotogeniczności. Co więc zrobić, aby na zdjęciu wyjść ładnie? Na początek trzeba się do fotografowania przygotować. Największy nacisk kładziemy na twarz dbamy, aby była czysta, włosy ułożone, uczesane w modną fryzurę. Zwracajmy uwagę, jaki się fotografujemy, aby później nie mieć pretensji czy zrzucać winę na fotografa. Osoba ta nigdy nie uchwyci sekundy, kiedy wszyscy pięknie się uśmiechają, grymasy na zdjęciach to już tradycja. Kolejnym aspektem jest ubiór, na dzień zdjęć ubierzmy się ładnie, ale luźno tak, aby nie wyjść na sztywników. Jeśli jesteśmy nastolatkami watro pomalować i zatuszować wszelkie niedoskonałości tak, aby czuć się dobrze w swojej skórze. Ważnym aspektem na zdjęciu klasowym jest samo ustawienie uczniów najczęściej jest ono tradycyjne, czyli mniejsze osoby z przodu wysokie z tyłu tak, aby nie zasłaniały tych mniejszych. Nawet, jeśli przyjdzie nam zasiąść w pierwszej ławce przyjmijmy odpowiednią postawę, wykluczamy garbienie się czy zbyt sztywne siedzenie. Najlepiej jest, kiedy nasze ciało znajduje się w wygodnej pozycji wówczas my też lepiej odczuwamy całą sesje. Zdjęcie klasowe nie musi oznaczać nerwów i złego humoru, jeśli właściwie podejdziemy do tematu i się przygotujemy.

Jak szukać dobre miejsce do zdjęcia?

Jak szukać dobre miejsce do zdjęcia? Wykonanie dobrego gatunkowo zdjęcia nie jest prostym zadaniem. Zazwyczaj idziemy w tej kwestii na skróty i wybieramy zdjęcia w pobliżu najciekawszych miejsc w naszym rejonie. Zdjęcia takie są jednak oklepane, watro posilić się i włożyć w odnalezienie dobrego miejsca więcej czasu. Poszukiwania dobrego miejsca mogą odbywać się na rożne sposoby. Pierwszym dobrze wszystkim znanym jest zapoznanie się z terenem. W tym celu nie wjeżdżajmy do centra miasta tylko zapuśćmy się w jego rozlegle tereny, tam możemy odnaleźć piękne widoki, których jeszcze nikt nie sfotografował. Zwiedzanie okolicy to też dobry pomysł na to, aby zrobić kilka fajnych zdjęć z zaskoczenia. Drugą opcją poszukiwania ciekawego miejsca w kraju jest poczta pantoflowa. Wielu naszych znajomych zna ciekawe miejsca watro jedynie o to zapytać. Kolejną pomocą może być internet, tutaj jest ogromne źródło informacji. Nie chodzi tutaj bynajmniej o stronę danego miasta, ponieważ zabytki są oklepanym motywem na zdjęciu, a raczej fora na nich wielu ludzi wypowiada się na temat ciekawych miejsc i warto informacje te sprawdzić. Im więcej będziemy szukać tym lepsze osiągniemy efekty. Pamiętajmy, że wyszukiwanie nowych miejsc nie musi być żadną udręką możemy wsiąść do auta lub na rower i rekreacyjnie zwiedzać okolice. Aby powstało dobre zdjęcie trzeba się natrudzić i poświęcić temu sporo czasu pamiętajmy, że fotografia nie jest sportem, zajęciem akordowym wymaga więcej czasu i poświęcenia wówczas zdjęcie jest dopracowane.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.