Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: zalety

Zalety profesjonalnego sprzętu do robienia zdjęć

Zalety profesjonalnego sprzętu do robienia zdjęć Na rynku istnieje wiele aparatów, kwestia wyboru należy już tylko do nas. Zazwyczaj od tych z górnej półki odstraszają nas wysokie ceny, przekraczają one nie rzadko kilka tysięcy złotych. Aparaty takie są jednak nieco inne od wersji podstawowych, postaram się bardziej przybliżyć ten temat. Po pierwsze aparatem profesjonalnym wykonamy więcej zdjęć a do tego czystszych. Obraz z aparatu takiego zasadniczo rożni się od wersji podstawowej i nie wymaga późniejszej obróbki. Aparaty te są również bardziej ergonomiczne, czyli możemy za ich pomocą pracować kilkanaście godzin bez obawy, że sprzęt się zepsuje czy przegrzeje. Profesjonalny sprzęt wytrzymuje o wiele dłużej niż ten typowo amatorski. Nie zapominajmy też, że aparaty z wyższej półki wykonywane są na bazie innych elementów, bardziej trwałych. Zgoda aparat taki sporo kosztuje, lecz jest sprawny latami a nie jak w wypadku tych amatorskich, byle uraz mechaniczny kończy prace sprzętu. Mając profesjonalny sprzęt jesteśmy na pewno inaczej postrzegani przez potoczenie, osoby postronne uważają nas za profesjonalistę znającego się na swoim fachu. Jest to ogromna zaleta w branży fotograficznej. Nie ukrywajmy, że cena usług takiego aparatu jest wyższa niż w amatorskim wynika to z jego kosztów utrzymania i gatunku zdjęć, jakie wykonuje. Zalet profesjonalnego sprzętu jest bardzo wiele, jeśli czujemy, że jest to nasza pasja lub wizja na zarobek powinniśmy jak najbardziej inwestować w sprzęt.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.