Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: wschód

Różne sposoby ujęcia złotej godziny

Różne sposoby ujęcia złotej godziny W fotografii złota godzina daje nam ogromne możliwości do wykonania świetnych fotografii. Złotą godzina, czyli piękna paleta kolorów pojawia się podczas wschodu, jak i zachodu. Można ją wykorzystać na różne sposoby. Pierwszym najczęstszym jest wykonywanie portretów. Dzięki ciepłym barwom i światłu można wykonać piękny portret. Wystarczy jedynie modelkę lub modela prawidłowo ustawić tak, aby twarz była na pierwszym palnie, a ekspozycja nieco oddalona. Taka zabawa światłem daje wspaniałe rezultaty podczas plenerowych zdjęć na przykład młodej pary. Co prawda musimy uzbroić się w cierpliwość aż słońce zacznie zachodzić, ale jeśli już wyczekamy, czekają nas piękne fotografie. Zdjęcia plenerowe pozwalają wykonać obraz młodej pary, w zarysie całość otoczona jest ciepłymi promieniami. Widok jak z pocztówki. Ciekawym rozwiązaniem jest też fotografowanie budynków podczas złotej godziny. Na co dzień nie pozorne i banalne kształty pod wpływem cieplej barwy dostają całkiem innego wymiaru. Jeśli nie mamy pomysłu na wykorzystanie złotej godziny zawsze możemy ująć na zdjęciu samo słońce. Bez względu na to gdzie zachodzi zdjęcie takie na pewno zrobi wrażenie. Tego właśnie poszukujemy na fotografii, pięknych barw czegoś, co nas zachwyci i zainteresuje. Godzina złota daje nie powtarzalne kolory na zdjęciach, ciekawy efekt możemy też uzyskać wykorzystując same cienie pojawiające się podczas zachodu lub wschodu słońca.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.