Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: ujęcie

Ujęcie złotej godziny

Ujęcie złotej godziny Fotografia jest bardzo ciekawym zajęciem, pozwala nie tylko ująć piękne elementy naszego świata, ale do tego wyrazić siebie poprzez zdjęcia. Najważniejszym czasem dla każdego fotografa jest tak zwana złota godzina. To czas, w którym światło ma cieplejsza barwę. Tak na pardwę złota godzina przypada na dwie pory dnia, tuż przed wschodem słońca i tuż po zachodzie, wówczas na niebie tworzy się piękny pejzaż kolorów i światła. Sposobów na uchwyceniem takiej złotej godziny jest kilka. Pierwszym jest sama obserwacja nieba. Wystarczy dzień wcześniej sprawdzić, kiedy słońce zachodziło i przygotować się dnia następnego. Lub prościej sprawdzić w internecie, na jaką godzinę przypada dziś zachód, aby być przy nim obecnym. Złota godzina daje nam olbrzymie perspektywy, ponieważ możemy fotografować nie tylko niebo, ludzi, przyrodę, całe otoczenie wówczas mieni się ciepłymi barwami. Pamiętajmy, jednak o tym, że złota godzina jest tylko wówczas, kiedy niebo jest bezchmurne, w przeciwnym wypadku nasz pokaz światła nie może mieć miejsca. Fotografia ma to do siebie, że wymaga czasu, zdjęć nie wykonuje się akordowo. Dobre zdjęcie to takie, które zachwyca, jest niestandardowe w tym bardzo może pomóc nam złota godzina. W sposób naturalny uzyskujemy piękny malowniczy krajobraz. Wielu fotografów w swej sztuce wykorzystuje złotą godzinę, czyli czas, kiedy natura najbardziej pokazuje swoje piękno. Dzięki grze promieni słonecznych zdjęcia nabierają całkiem innego charakteru.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.