Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: rady

Rady dla początkującego fotografa

Rady dla początkującego fotografa Jeśli robienie zdjęć jest naszą pasją powinniśmy ją rozwijać. Na samym początku musimy kupić sprzęt. Nie ludźmi się, że im droższy wybierzemy tym zdjęcia będą lepsze. Naturalnie ostrość w takich aportach jest lepsza, ale by wykonać dobre zdjęcie potrzeba czasu i ćwiczeń. Najlepiej jest kupić coś z dolnej półki i wykonywać jak najwięcej zdjęć ludziom, otoczeniu wówczas wychwycimy wszystkie nasze błędy. Nim zaczniemy prace z aparatem zaznajommy się z jego obsługą, ćwiczmy na mim, czytajmy instrukcje. Dobrze też pogłębiać swoja wiedze o czytanie literatury z zakresu fotografii lub uczestniczyć w szkoleniach z tej tematyki. Rady innych doświadczonych ludzi będą jednak największą nauka dla początkującego fotografa. Kolejnym znakomitym źródłem będzie na pewno internet, gdzie znajdziemy najwięcej informacji na specjalistycznych forach. Pamiętajmy też, że nie aparat jest naszym ogranicznikiem tylko my sami. Wielu ludzi wykręca się słabym sprzętem. W dobie dzisiejszej techniki słaby sprzęt tak na pardwę nie istnieje, nawet tym z niższej półki jesteśmy w stanie wykonać dobrze pod względem technicznym zdjęcie. Wystarczy tylko wyszukać odpowiednie miejsce do wykonania zdjęć i ćwiczyć do oporu. Z czasem powstaną piękne fotografie, które zapełnia nasze portfolio. Fotografia jest bardzo inspirującym zięciem, aby jednak odnosić sukces na tym polu musimy dać sobie trochę czasu na poćwiczenie swoich umiejętności i pogłębianie wiedzy, a zakres tego materiału jest ogromny.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.