Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: praca

Networking

Networking Na prace dobrego fotografa składa się kilka aspektów. Na początku musimy zadbać o podszkolenie swojego warsztatu. Naturalnie rzadkością jest, aby początkująca osoba podejmowała się pracy zarobkowej. Dobrze jednak przebywać z ludźmi z otoczenia zajmującego się fotografią, wówczas uczymy się najwięcej. W pracy fotografa bardzo ważnym elementem jego rozwoju jest networking, czyli przebywanie, praca z innymi fotografami. Chodzi tutaj o rozdaj wsparcia pomocy, dzięki której nasza praca z aparatem będzie przebiegała sprawniej. Pomogą nam tutaj na pewno użytkownicy forów. Możemy na stronach zapytać o nurtujące nas zagadnienia związane z pracą na aparacie lub modelem. Fora to także miejsce na rzeczowe dyskusje gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami i wiadomościami na temat sprzętów. Najlepszym jednak rozwianiem dla rozwoju kariery młodego fotografa jest pomoc drugiej osobie zajmującej się zdjęciami. Można w tym celu pójść na imprezę, jako pomoc, drugi fotograf. Dzięki pracy z obiektywem i podpatrywaniu głównego fotografa możemy wiele się nauczyć. Nie chodzi w fotografii przecież o studiowanie suchych faktów liczy się przede wszystkim nasza praca z obiektywem. Pamiętajmy też, że nie do razu Rzym zbudowano, praca z obiektywem nie jest prosta i wymaga sporego doświadczenia w tej materii. Nawet, kiedy początki nas załamują nie poddawajmy się, tylko praktyka czyni mistrzem. Nie bójmy się też pytać i stawiać pytania komuś bardziej doświadczonemu.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.