Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu. www.my-medyczni.com.pl/uczucie-suchosci-w-gardle/

Tag: portfolio

Budowanie portfolio

Budowanie portfolio Z czasem nasza przygoda z fotografowaniem może nabrać tempa, staniemy się bardziej pewni siebie i swoich umiejętności. Poprawimy się od strony technicznej, jak i praktycznej. Dobrym pomysłem na zdobywanie doświadczenia w tym zakresie jest fotografia ślubna. Naturalnie ciężko mówić do razu o zleceniu, którym sami jesteśmy obarczeni, ponieważ jest to zbyt dużo dla początkującej osoby, ale zawsze możemy pójść, jako drugi fotograf na uroczystość. Jego zadaniem jest wspieranie pracy fotografa głównego. Dzięki temu uczymy się praktycznego zawodu, a przy tym nie martwimy, co wyjdzie z naszych ujęć cala odpowiedzialność spoczywa na kimś innym. Sytuacja z dwoma fotografami nie jest codziennością, aby stać się pomocą fotografa watro popytać wśród tych działających w naszej okolicy. Dzięki ich wsparciu wiele możemy się nauczyć i stworzyć piękne zdjęcia do naszego portfolio. Portfolio jest zbiorem wybranych zdjęć, które nadają się do wglądu osób postronnych. Każdy tworzy portfolio według swoich kryteriów watro jednak trzymać się tutaj kilku kwestii. Po pierwsze wybieramy tylko najlepsze ujęcia, pamiętamy o zachowaniu różnorodności zdjęcia, aby ciekawiły muszą poruszać różne tematyki i być wykonane w różnej wielkości. Nie przesadzajmy też z wielkością portfolio, 50 zdjęć w zupełności wystarczy, aby się dobrze zaprezentować. Nie liczy się w tym wypadku ilość zdjęć, tylko ich, jakość musimy na tym skupić się najbardziej.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.