Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: podróże

Jak fotografować na wakacjach?

Jak fotografować na wakacjach? Dla wielu z nas rozpoczął się piękny czas wakacji. Wypoczywamy w domu lub na wyjeździe, dobrze jest te wszystkie chwile właściwie upamiętnić. Aby powstały piękne pamiątkowe zdjęcia na początku zaczynamy od sprzętu. Na wakacje zabieramy tylko to, co niezbędne. Naturalnie wielkie lustrzanki wykonują piękne zdjęcia, ale noszenie ich na wakacjach nie zdaje egzaminu. Lepiej zabrać coś mniejszego i móc nosić obiektyw ze sobą ciągle niż się męczyć. Ważnym aspektem będą też dodatki, czyli akcesoria. Na pierwszy plan powinny wysunąć się baterie z ładowarką, ponieważ bez tego zdjęcia są nie możliwe. Dla przezornych i lubiących dużo fotografować polecam zabranie dwóch zestawów, dobrym dodatkiem do aparatu będzie czytnik kart oraz statyw, który ułatwi nam samo wykonywanie zdjęć. To, co zabierzemy zależy w dużej mierze do naszych oczekiwań, pamiętajmy jednak, że im mniej tym lepiej ważne, aby w torbie znalazły się rzeczy potrzebne. Kolejnym ważnym aspektem jest nie afiszowanie się ze sprzętem, ponieważ może stać się szybko łupem złodziejaszków. Kiedy już sprzęt mamy ogarnięty, watro pomyśleć o naszych zdjęciach, będą na pewno ciekawsze, jeśli wykonamy je o różnych porach dnia. Najlepszą porą do robienia fotografii jest popołudnie lub wieczór, ponieważ wówczas nie ma ostrego światła. Watro też pokusić się o zdjęcie podczas złotej godziny, wówczas światło ma bardzo ciepłą barwę i mieni się milionami kolorów. W zdjęciach z wakacji pamiętajmy też o różnorodności, wówczas będzie na pewno, czym się pochwalić.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.