Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: panorama

Zdjęcia panoramiczne

Zdjęcia panoramiczne Kiedy przychodzi lato każdy z nas myśli tylko o wypoczynku. Coraz częściej na wakacyjny urlop wybieramy miejsca poza granicami kraju, ciekawią nas swoim ciepłym klimatem oraz egzotyką. Na pewno watro w takie miejsce zabrać ze sobą aparat i uwiecznić piękne chwile spędzone razem. Pamiętajmy tylko o tym, aby ograniczyć nasz bagaż związany ze sprzętem fotograficznym. Podstawowy zestaw na pewno sobie poradzi, a do tego jest wygodniejszy w przenoszeniu go. Jeśli nie mamy pojęcia, co fotografować, a nie lubimy siebie na zdjęciach watro pokusić się o zdjęcie panoramy miejsca, w którym jesteśmy. Dzięki takiemu zdjęciu na jednym obrazie uzyskamy kilka ważnych elementów. Ujęcie panoramy jest jednak bardzo trudnym zadaniem, wymaga od nas po pierwsze znalezienia odpinanego miejsca, dzięki któremu uchwycimy panoramę miejsca. Następnym krokiem jest ustawienie sprzętu w odpowiedni odległości tak, aby zachować dobra symetrie elementów. Nie zapominajmy tutaj też o dobrym oświetleniu. Najgorszą porą na robienie zdjęć jest południe wówczas światło jest zbyt ostre. Popołudniu zaś panują najlepsze warunki do wykonania panoramy miasta. Zdjęcia panoramiczne bardzo często wykonujemy podczas naszych wakacji, ponieważ chcemy uwiecznić na nich piękny krajobraz. Zazwyczaj na panoramie spotkamy wielkie aglomeracje miejskie lub przeciwnie cudowne krajobrazy. Tematyka takiego zdjęcia zależy od zakątku, do którego się wybieramy.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.