Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: oświetlenie

Oświetlenie w fotografii

Oświetlenie w fotografii Bardzo ważnym elementem każdej fotografii jest dobre światło. Świtało dzielimy na to sztuczne oraz naturalne. Fotografowie umiejący się nim dobrze posługiwać są w stanie stworzyć bardzo ciekawe sesje. Ulubionym czasem na robienie zdjęć dla fotografa jest jednak godzina złota wówczas światło jest cieple a na niebie tworzy się paleta barw. Taki czas przypada na okres wschodu lub zachodu słońca. Oświetlenie daje nam wiele możliwości, a świtało można ustawiać z dowolnej strony. Watro poznać kilka wskazówek jak czynność wykonywać dobrze. Jeśli światło ustawimy z przodu fotografowanego obiektu wówczas jego postać staje się bardzo jaskrawa, wręcz porcelanowa. Efekt ten nie jest na pewno naturalny wygląda troszkę nie wyraźnie. Opcja ta jest na pewno nie najlepszym rozwiązaniem. Kolejnym ustawianiem jest ulokowanie świtała z boku, obiektu wówczas możemy wykorzystać grę cieni. Sylweta obiektu nabierze całkiem nowego wymiaru. Świtało można też ustawić tak, aby padało z dołu wówczas osiągamy bardzo ciekawe wrażenie. Model wygląda tajemniczo. Taki typ światła widoczny jest przede wszystkim na fotografii makabrycznej. Kolejnym pomysłem jest światło z tylu wówczas osiągniemy tylko zarys całej sylwetki fotografowanego obiektu. To jak ustawimy światło powinno być uzależnione od efektu, na jakim nam zależy. Najczęściej świtało ustawiane jest z boku modela wówczas najbardziej widać jego sylwetkę, a cienie dodają całkiem nowego charakteru zdjęciom.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.