Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: ołtarz

Trudne momenty do robienia zdjęć podczas ślubu

Trudne momenty do robienia zdjęć podczas ślubu Praca fotografa wcale nie zależy do łatwych, musi wykonać dobre zdjęcia, choć nie rzadko przeszkadza mu złe światło lub dziwne zachowanie ludzi postronnych. Na ślubie nikt nie zważa na fotografa, a on ma za zadanie uchwycić najciekawsze momenty samego ślubu. Pierwszym trudnym czasem dla fotografa jest przysięga ślubna. Fotograf nie może dostać się bezpośrednio do pary młodej, ponieważ ołtarz należy tylko do księdza i małżonków, a z daleka trudno zrobić jest dobre ujęcie. Kolejnym ważnym punktem jest samo błogosławieństwo, wtedy w krótkim czasie pokój wypełnia się dużą liczba rodziny i znajomych fotograf, aby poradzić sobie z sytuacją powinien od początku wziąć sprawę w swoje ręce i właściwie ustawić parę młodą, aby była na początku kadru. Dużym problemem jest też samo wyjście pary młodej z auta, najgorzej w tej kwestii wypadają panie, u których sukienka ogranicza mobilność w rezultacie kreacja przybiera dziwnego rodzaju kształty lub pojawia się zbyt wysoko uniesiona. Kolejnym problem podczas tego punktu jest zachowanie gości, którzy często wchodzą w kadr, najlepiej zanim para młoda wysiądzie poinformować wszystkich o tym jak mają postępować. Ciężkim momentem jest też samo wyjście z kościoła. Tutaj może wydarzyć się wszystko, fotograf często nie jest o tym poinformowany, a z tłumu lecą baloniki lub płatki róż na młodą parę. Elementy są bardzo piękną dekoracją uroczystości, ale zasadniczo utrudniają wykonywanie dobrego kadru.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.