Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: obróbka

Program do obróbki zdjęć

Program do obróbki zdjęć Zdjęcia może wykonać każdy na własną rękę, wszystko zależy od tego czy fotografowanie sprawia nam przyjemność. Jeśli tak jest róbmy zdjęcia tak często jak się da, wówczas wyćwiczymy nasze umiejętności i podszkolimy się. Naturalnie do zdjęć potrzebujemy aparatu, te drogie dają wspaniałe efekty, ponieważ zdjęcia nimi wykonane nie wymagają obróbki, rzadko, kogo jednak na nie stać. Co jeśli posiadamy aparat z niżej półki, nic straconego nawet taką wersją możemy zrobić dobre pod względem technicznym zdjęcie, wystarczy tylko się przyłożyć do pracy. Jeśli nawet zdjęcie nie będzie do końca dobre możemy je poprawić stosując program do obróbki zdjęcia, ten najbardziej popularny nosi nazwę Adobe photoshop. Dzięki niemu zlikwidujemy efekt czerwonych oczu, zmarszczki lub inne defekty, których nie chcemy oglądać na naszym zdjęciu. Program daje ogromne możliwości, w kilak minut możemy się wyszczuplić, dodać kilak centymetrów, zmienić wygląd. Ważne jednak, aby wszystko robić z rozwagą, zdjęcie ma nas przedstawiać a nie zupełnie inną osobę. Sam program opracował Thomas Knoll wraz ze swoim bratem, z czasem program został przerabiany i dziś możemy korzystać z bardziej rozbudowanej wersji wynalazku. Program daje wiele możliwości, pod względem technicznym możemy w jednym czasie dokonywać przeróbek na wielu plikach, co skraca czas samej pracy. Mamy też w programie do wyboru całą paletę barw, dzięki czemu zdjęcie może nabrać nowego wymiaru.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.