Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: miejsce

Jak szukać dobrego miejsca na zdjęcie poza granicami kraju?

Wielu z nas, aby stworzyć piękne portfolio wybiera się poza granice kraju licząc na piękne widoki. Pamiętajmy jednak, że zdjęcia bardzo często są powielane wszystko za sprawą miejsc, jakie wybieramy, skupiamy się na najbardziej popularnych. A wystarczy trochę wysiłku i własna wizja, aby stworzyć coś ciekawego. Jak więc zabrać się do szukania ciekawego miejsca poza granicami? Na początek pomoże nam internet. Wystarczy tylko wpisać miasto, od którego się udajemy abyśmy wiedzieli, co nas czeka. Wyszukiwarki na pewno nie jest zbyt konkretna, więc watro wspierać się też przewodnikami. Musimy dobrze się zorganizować, ponieważ teren poza granicami kraju jest nam obcy i szkoda tracić wyjazd na szukanie ładnego miejsca, przewodnik można nam to zadanie ułatwić. Kolejnym ułatwieniem są serwisy oraz dedykowane aplikacje, dzięki nim możemy dokładnie określić, na jakim typie zdjęć nam zależy i wyszukiwarka filtruje w kilka minut cały system. Dostajemy jak na dłoni wytyczne gdzie można fotografować i które miejsce jest odpowiednikiem naszych wymagań. Serwisy na internacie mogą być bardzo różne od tych społecznościowych aż po nawet po te związane z fotografowaniem. Wspaniałą pomocą dla osób lubiących fotografowanie jest serwis forgotten, który szybko naprowadza nas na stare miejsca dawno opuszczone przez ludzi. Tereny takie mają swoją dusze, ale i pewne niebezpieczeństwa, więc wchodzimy do nich na własne ryzyko.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.