Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: martwa

Martwa natura

Martwa natura Jeśli chodzi o fotografie mamy duże pole do popisu, możemy robić zdjęcia wszędzie i każdemu. Najczęściej jednak tematem fotografii jak i malarstwa jest martwa natura. Praca z takimi tematami jak warzywa, owoce, przedmioty codziennego użytku wcale nie musi być prosta. Aby uchwycić piękno danej materii musimy posiadać pewne umiejętności i właściwie wykorzystać światło, które w fotografii odgrywa znaczącą rolę. Przed przystąpieniem do pracy z martwą naturą trzeba zadbać o drobne szczegóły, czyli ułożenie naszego eksponatu światło, które będzie na niego padało oraz tło. Dobrze, jeśli jest ono cieliste lub jednolite tak, aby nie odwracać uwagi od eksponatu. Zajęcia z martwą naturą najczęściej możemy spotkać w książkach, widokówkach czy nawet kalendarzach, cieszą się ogromnym powodzeniem. Martwa natura nie jest prostym zdaniem, jednak to od niej swoją prace z aparatem zaczynają kadeci szkoły fotograficznej lub osoby poczatkujące. Martwa natura jest nieożywiona, więc nie musimy obawiać się, że źle zapozuje czy nie spełni naszych wymagań. Wszystko w tej kwestii leży po stronie fotografa oraz jego wizji artystycznej. Zadaniem fotografa podczas pracy z martwą naturą jest nie tylko uchwycenie danego przedmiotu, ale nadanie mu odpowiedniego charakteru, wszystko odbywa się za pośrednictwem gry światła oraz właściwego wyeksponowania naszego przedmiotu. Jeśli zaczynamy przygodę ze zdjęciami watro zacząć od fotografii nieożywionej wówczas wyćwiczymy i podszkolimy nasz warsztat.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.