Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: gatunki

Zdjęcia makro

Zdjęcia makro W fotografii spotykamy wiele gatunków zdjęć, mogą mieć też wszechstronną tematykę, wśród nich bardzo ciekawe są fotografie makro. Tematem takich zdjęć najczęściej bywają małe elementy, świat roślin, zwierząt wszystko, co jest nie wielkich rozmiarów. Fotografia makro jak sama nazwa wskakuje zajmuje się ujęciem drobiazgów, elementów, obok których codziennie przechodzimy i nie zwracamy na nie uwagi, mogą być to pąki kwiatów, drobne owady, czy nawet delikatne babie lato. Aby wykonać zdjęcie z takiego gatunku fotograf musi wykonać je będąc jak najbliżej obiektu, w odległości kilku centymetrów. Jeśli mamy do czynienia z roślinami, wówczas nie ma większego problemu z uchwyceniem ich detali gorzej, jeśli są to owady, ponieważ ich nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Musimy wówczas zachować maksimum ostrożności oraz spokoju. Owad nie lubi obiektów zbyt szybko przemieszczających się czy błysku lampy. Jeśli wyeliminujemy oba czynniki na pewno zwiększymy swoją szansę na piękne ujęcie. Zdjęcia makro możemy z całą pewnością zaliczyć do fotografii artystycznej, ponieważ fotografie są bardzo efektowne. Widzowi z zewnątrz dają wrażenie, że artysta uchwycił coś zaskakującego, wszystkie elementy, choć sprawiają wrażenie jakby trwały w bezruchu. Zdjęcia tego gatunku najczęściej zobaczymy w książkach czasopismach tematycznych, czy nawet na kalendarzach. Każdy z nas lubi tego typu fotografie, ponieważ przybliżają nam naturę. Same zaś rośliny budzą miłe skojarzenia. Jeśli nie mamy sprzętu z wyższej półki nie martwy się, ponieważ nawet przy zastosowaniu tego podstawowego mogą wyjść całkiem niezłe fotki.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.