Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: foto

Sesja fotograficzna

Sesja fotograficzna Na rynku jest bardzo wielu uzdolnionych fotografów, zazwyczaj za swoją prace otrzymują wynagrodzenie. Nim jednak to się stanie należy dokładnie z klientem ustalić warunki sesji. Jeśli klient dzwoni i prosi o krótką sesje nigdy nie podawajmy ostatecznej ceny od ręki, ponieważ sesja zazwyczaj nie kończy się o określonej porze, umówionej godzinie. Po drodze mogą wynikać różne nieprzewidziane sytuacje, będzie złe światło, pojedziemy w inne miejsce, klientowi nie spodoba się sesja. Czas zazwyczaj ulega poważnemu wydłużeniu się. Jeśli dogadamy z klientem szczegóły, ustalamy z wizażystą, fryzjerem sesję, wszystko zależy od tematyki naszych zdjęć. Pamiętajmy, że profesjonalne zdjęcia są wynikiem pracy wielu ludzi. Kolejnym korkiem będzie spakowanie odpowiedniego sprzętu pamiętajmy o tym, aby zabierać tylko najpotrzebniejsze sprzęty. Nikt przecież nie lubi nosić kilogramów ciężkiego sprzętu. Po zakończeniu sesji koniecznie musimy cały materiał zgrać, aby nie uległ uszkodzeniu. Kiedy obrobimy nasze fotki w specjalnym programie możemy umówić się z klientem na oglądanie ich. Zdjęć jest wiele, więc na pewno znajdą się te, które spodobają się klientowi. Sesja jest działalnością prowadzoną w celu wykonania określonego projektu, musimy liczyć na to, że zajmie nam kilka godzin. Samo fotografowanie również wymaga określonej oprawy światła, więc tak na pardwę nie da się do końca przewidzieć czasu potrzebnego na zrobienie sesji. Jeśli ustalamy jakiś limit, zawsze dodajmy do tego kilka godzin.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.