Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: efekt

Ciemnia fotograficzna

Ciemnia fotograficzna Dziś w dobie techniki korzystamy z najnowszych osiągnieć, dotyczy też to fotografii. Zdjęcia robi się szybko i efektownie za pomocą cyfrowych aparatów. Dawniej sytuacja wyglądała całkiem inaczej każdy sprzęt posiadł klisze. Ograniczała ona ilość możliwych do wykonania zdjęć, poza tym po jej wykorzystaniu należało zdjęcia wywołać. Taką czynnością zajmował się fotograf. Niezbędnym pomieszczeniem do wywoływania zdjęć była ciemnia. To pomieszczenie, które zasadniczo pozbawione jest dostępu światła. W przeciwnym razie sam film naświetliłby się a zdjęcia nadawały do wyrzucenia. W ciemni panuje mrok, aby widoczność była jakakolwiek fotograf ma do dyspozycji lampy ciemniowe, które występują w różnych kolorach. Fotograf może korzystać z lampy pomarańczowej, czerwonej czy zielonej wszystko zależy od tego jak czuła jest taśma filmu ze zdjęciami. Poza lampami to specyficzne pomieszczenie wyposażone jest też w dodatkowe sprzęty, czyli suszarki, które pomagają osuszyć zdjęcia po zamoczeniu w specjalnym roztworze. Zegarki są kolejnym elementem wyposażaniem, miejscem, w którym zamacza się zdjęcia są duże kuwety tutaj fotografie mogą swobodnie spoczywać. Kiedy minie określony czas zdjęcia są zwiedzane i suszone. Po kilkunastu minutach mamy gotowe do wglądu materiały. Ciemnia jest dość starą metodą na wywoływanie zdjęć, coraz częściej się odchodzi od tradycyjnej sztuki wywoływania na rzecz nowoczesności. Ta metoda jest szybsza i efektywniejsza. Dziś na rynku rządzą przede wszystkim zdjęcia cyfrowe.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.