Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: chlorek srebra

Historia fotografii

Historia fotografii Same początki wykonywania zdjęć datuje się na rok 1556 w tym czasie zauważono, że chlorek srebra zaczernia się pod wpływem działania na niego promieni słonecznych. Z biegiem lat nauka na temat wykonywania zdjęć się powiększała. Zaczęto też dopracowywać pierwsze aparaty fotograficzne. Trzeba zaznaczyć, że zdjęcia wykonywane było w kolorze czarno białym i najczęściej były portretowymi. Zdjęcia te wykonywała jedna osoba a samo zrobienie obrazu trwało nie rzadko nawet pół godziny. Praca fotografa była bardzo żmudna, dlatego też zdjęć nie wykonywano masowo. Każdy obraz trzeba było dopracować i wywołać. Pierwsze stare aparaty dały też początek fotografii analogowej, w której dominowała już klisza. Mogliśmy wykonać taką ilość zdjęć, na która pozwalały rozmiary kliszy. Zdjęcia wykonywano już szybciej i efektowniej. Z czasem zaczęto pracować nad zupełnie inną metodą utrwalania obrazu, tak wymyślono fotografie cyfrową. Dzięki niej fotograf miał większe pole manewru. Zaczęły powstawać piękniejsze zdjęcia o dowolnej tematyce od aktów po zdjęcia makro. Aparat cyfrowy pozwala na wykonanie pięknych zdjęć a w dodatku w wielkiej ilości. Wszystkie obrazy zapisywane były na karcie pamięci tą z kolei wystarczyło podłączyć do komputera i dalej zastosować obróbkę zdjęć. Dziś największe firmy pracują właśnie a naparcie cyfrowym. Urządzenia różnią się między sobą opcjami, możliwościami oraz ceną. Nie rzadko to wydatek liczony w tysiącach.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.