Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: artystyczne

Fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna Zadaniem nadrzędnym fotografii ma być ujęcie widza odbiorcy tak, aby skupił swoją uwagę na obiekcie. Samych typów fotografii jest bardzo wiele jednym z nich jest też fotografia artystyczna. Jest to dziedziną sztuki, która wykorzystuje do przekazu różne techniki fotograficzne. Fotografia ta jest jak najbardziej niekonwencjonalna i nie banalna. Zazwyczaj przekaz dobywa się za pomocą aparatu fotograficznego, ale nie tylko możliwe jest w tym wypadku również wykorzystanie luksografii. Fotografia artystyczna może przedstawiać w zasadzie dowolną tematykę chodzi o to by zaskakiwała i budziła jak największe emocje. Ten typ fotografii jest dość trudny gdyż wymusza na fotografów ogromna kreatywność i wizje danego przedmiotu czy człowieka. Może być wykonana przy użyciu wszystkich barw lub jako zdjęcie czarno białe. Wśród gatunku fotografii artystycznej możemy wyróżnić jeszcze takie działy jak fotografia koncepcyjna, abstrakcyjna, akty, których zdaniem jest przedstawienie osoby pod kątem jej intymniej strony, nagości, portretowa, horror, makabra oraz zdjęcia humorystyczna. Fotografia artystyczna wymaga nie lada umiejętności od fotografa oraz sprzętu. Tylko ten z wyższej półki da nam pewność, że zdjęcia wyjdą perfekcyjnie. Fotografia artystyczna wykorzystywana jest przede wszystkim do katalogów, książek czy nawet na widokówki. Bardzo często możemy na niej zauważyć pewne łączenie ludzi i zwierząt, roślin.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.