Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: architektura

Fotografie budynków

Fotografie budynków Fotografia jest bardzo szerokim działem, wymaga od fotografa nie tylko zmysłu artystycznego, ale przede wszystkim pomysłu. Musi on dany obiekt przedstawić ciekawie tak, aby zainteresować odbiorcę. Bardzo często zadaniem wielu fotografów jest wykonywanie zdjęć budynków. Na pierwszy rzut oka wyda się nam to banalne zdajcie tym czasem sfotografować budynek wcale nie jest łatwo. Nie wystarczy tutaj tylko zwykłe pstrykniecie i zdjęcie gotowe. Musimy posiadać dobry pomysł i koncepcje na wykonanie zlecenia. Dobrym pomysłem na uchwycenie budynku jest wykorzystanie do tego celu złotej godziny. To czas, kiedy słońce zachodzi lub dopiero wschodzi na horyzoncie. Na niebie widzimy wówczas pięknie ciepłe barwy, każdy budynek w promieniach takiego słońca wyda się być ciekawym. Co ważne fotografowie pracujący dla firm architektonicznych na stale współpracują również z architektami. Wielu z nas nurtuje pytanie, do czego potrzebne są owe fotografie? Odpowiedz jest prosta stosuje się je do wszelkiego rodzaju publikacji, do książek, widokówek czy nawet kalendarzy. Budynki przedstawione na zdjęciach najczęściej mają bogatą historie lub są ciekawym przykładem pomysłu architekta, który watro jest utrwalić. Miejsca do fotografowania można wyszukiwać na różne sposoby. Pierwszym jest obserwancja otoczenia lub po prostu posłużenie się Internetem. Tutaj nie brakuje stron związanych z taką tematyką i szybko możemy zainspirować się do nowych zdjęć.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.