Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Tag: amatorski

Sprzęt amatorski do fotografowania

Sprzęt amatorski do fotografowania Kiedy dorastamy interesuję nas wiele spraw, tak na prawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, czym będziemy się zajmowali? Jeśli lubimy robić zdjęcia nie musi być to oznaką, że zostaniemy profesjonalnym zawodowcem w tej kwestii. Na wszystko trzeba czasu. Musimy mieć styczność a aparatem i zdjęciem, aby wiedzieć czy daje nam to radość a nasze zdjęcia są dobre. Kiedy jesteśmy pewni, że chcemy rozpocząć naszą przygodę z aparatem dobrze jest na początek wybrać coś nie dużego i nie drogiego. Amator nie potrzebuje profesjonalnego sprzętu za kilka tysięcy. Najlepsza nauka będzie na sprzęcie z dolej półki. Wówczas nie boimy się o uszkodzenie, kradzież. Łatwiej też aparaty takie się obsługuje nie, posiadają wielu dodatków, lamp są proste i lekkie. Aport taki można zabrać ze sobą wszędzie jest to dodatkowy atrybut, ponieważ możemy być przygotowani w każdej okoliczności na wykonanie dobrego zdjęcia. Jeśli na dobre wsiąkniemy w temat fotografii wówczas możemy zacząć odkładać fundusze na lepszy sprzęt. Pamiętajmy tylko, że jest to nie bagatelna kwota nie rzadko przekraczająca 20 000 zł. Aparaty z dolej półki może nie wykonują tak czystych i pięknych zdjęć jak profesjonalne, ale przy dzisiejszej technice wystarczy tylko dobry program do obróbki zdjęcia i gotowe. Wielu ludzi obawia się takiego sprzętu, ponieważ jest mało ergonomiczny, nic bardziej mylnego zwykłym aparatem wykonujemy zdjęcia okazjonalnie, więc jak najbardziej poradzi sobie on z takim obciążeniem.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.