Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Fotografie dzieci

Fotografie dzieci Fotograf w swoje pracy spotyka się z rożnymi zleceniami, mogą one dotyczyć ludzi, zwierząt, dzieci. Ci ostatni są bardzo trudnymi klientami, ponieważ reakcji dziecka a naparta i wizytę u nieznajomego człowieka trudno jest przewidzieć. Zdjęcia dzieci mogą być portretowymi, te zazwyczaj wykonywane są, kiedy dziecko chrzcimy, ma komunię lub mogą być całkiem luźną sesją na prezent lub do własnych potrzeb domowych. Jeśli chodzi o zdjęcia portretowe występuje na nich samo dziecko, zazwyczaj fotograf ustawia go na tematycznym tle i wykonuje kilka zdjęć próbnych. Najwięcej pracy leży tutaj po stronie rodzica, ponieważ musi zaciekawić malca, sprawić, aby się uśmiechnął czy po prostu przestał płakać. Małe dzieci różnie reagują też na błysk lampy, dobrze jest z niej zrezygnować na samym początku. Zdjęcia porterowe często wykonywane są w dużym wymiarze i obrabianie, aby wyeliminować defekty. Kolejną odmianą są zdjęcia luźne, na które możemy się zdecydować po to, aby zrobić dziecku piękną pamiątkę. Trzeba tylko wziąć pod uwagę malca, czy już jest gotowy na sesje i czy dobrze ja zniesie?. Fotografowie w tym względzie są mobili, sesje często wykonywane są w domu malca, aby czuł się bardziej naturalnie. Mogą w nich uczestniczyć też rodzice, co jest wspaniałą frajdą. W przeciwieństwie do portretu zdjęcia te są luźne i nieustawiane wcześniej. Zdjęcia są dobrym pomysłem na zatrzymanie czasu, możemy z biegiem lat do nich wrócić i po wspominać miłe czasy.

Fotografie dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.