Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu.

Fotografia monochromatyczna

Fotografia monochromatyczna Zdjęcia można wykonywać rożnymi technikami, wszystko zależy od naszych umiejętności oraz sprzętu. Dziś w obrazie cenimy przede wszystkim kolor, im jest go więcej tym zdjęcie jest ciekawsze. Dawniej nie było opcji wykonania zdjęć kolorowych, dlatego też zostawały nam tylko wersje czarnobiałe. Pomimo upływu lat wraca się do tej kategorii zdjęć, ponieważ mają w sobie coś pięknego, zachwycającego. Sam rodzaj fotografii gdzie obraz będzie wykonywany w jednym kolorze najczęściej czarno białym nazywany jest fotografią monochromatyczną. Fotografia z tego gatunku podobnie jak inne rodzaje fotografii może występować w postaci cyfrowej, negatywu, odbitki czy nawet diapozytywu. Fotografia monochromatyczna do dziewiętnastego wieku była najbardziej popularną, warz z rozwojem techniki i pojawianiem się fotografii barwnej została wyparta z rynku. Dziś tylko nieliczni fotografowie zajmują się fotografią monochromatyczną, najczęściej jest wykorzystywana do robienia portretów lub pejzaży. Dzięki wykorzystaniu jednej barwy zdjęcie nabiera całkiem innego charakteru staje się bardziej tajemnicze i wyraziste. Nie rozprasza nas też paleta barw tylko czyste piękno ukryte w elemencie znajdującym się na fotografii. Poza tworzeniem zdjęć w czarnym kolorze można również dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki odtworzyć dawne zdjęcia i nadać im znowu świeżego wyglądu. Dziś technika bardzo wspiera możliwości człowieka, dzięki czemu może tworzyć piękne elementy, sztukę.

Fotografia monochromatyczna
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.