Wstęp

Robienie zdjęć nie jest trudną sztuką, więc zaczynamy przygodę z tym fachem. Początkowo zazwyczaj zdjęcia nie są tematyczne tylko przypadkowe, fotografujemy przyrodę, otoczenie następnie ludzi. Dostęp do sprzętu sprawia, że zaczynamy się zastanawiać czy na fotografowaniu można zarobić? Naturalnie, że tak, ale musimy mieć pełną świadomość, że nie wystarczy tutaj dobry aparat musimy spełnić wiele kwestii. Trzeba skupić się na wymiarze przede wszystkim technicznym. Prawdziwy profesjonalista potrzebuje dobrego jakościowo sprzętu. Obecnie na rynku najbardziej rozpowszechnionymi markami są Canon oraz Nicon. Watro kupić jedną z nich, ponieważ później łatwiej jest wymieniać się obiektywami lub innymi elementami z innymi kolegami po fachu. Złota godzina w fotografii

Archive for Sierpień, 2015

Jak szukać dobre miejsce do zdjęcia?

Jak szukać dobre miejsce do zdjęcia? Wykonanie dobrego gatunkowo zdjęcia nie jest prostym zadaniem. Zazwyczaj idziemy w tej kwestii na skróty i wybieramy zdjęcia w pobliżu najciekawszych miejsc w naszym rejonie. Zdjęcia takie są jednak oklepane, watro posilić się i włożyć w odnalezienie dobrego miejsca więcej czasu. Poszukiwania dobrego miejsca mogą odbywać się na rożne sposoby. Pierwszym dobrze wszystkim znanym jest zapoznanie się z terenem. W tym celu nie wjeżdżajmy do centra miasta tylko zapuśćmy się w jego rozlegle tereny, tam możemy odnaleźć piękne widoki, których jeszcze nikt nie sfotografował. Zwiedzanie okolicy to też dobry pomysł na to, aby zrobić kilka fajnych zdjęć z zaskoczenia. Drugą opcją poszukiwania ciekawego miejsca w kraju jest poczta pantoflowa. Wielu naszych znajomych zna ciekawe miejsca watro jedynie o to zapytać. Kolejną pomocą może być internet, tutaj jest ogromne źródło informacji. Nie chodzi tutaj bynajmniej o stronę danego miasta, ponieważ zabytki są oklepanym motywem na zdjęciu, a raczej fora na nich wielu ludzi wypowiada się na temat ciekawych miejsc i warto informacje te sprawdzić. Im więcej będziemy szukać tym lepsze osiągniemy efekty. Pamiętajmy, że wyszukiwanie nowych miejsc nie musi być żadną udręką możemy wsiąść do auta lub na rower i rekreacyjnie zwiedzać okolice. Aby powstało dobre zdjęcie trzeba się natrudzić i poświęcić temu sporo czasu pamiętajmy, że fotografia nie jest sportem, zajęciem akordowym wymaga więcej czasu i poświęcenia wówczas zdjęcie jest dopracowane.

Fotografie budynków

Fotografie budynków Fotografia jest bardzo szerokim działem, wymaga od fotografa nie tylko zmysłu artystycznego, ale przede wszystkim pomysłu. Musi on dany obiekt przedstawić ciekawie tak, aby zainteresować odbiorcę. Bardzo często zadaniem wielu fotografów jest wykonywanie zdjęć budynków. Na pierwszy rzut oka wyda się nam to banalne zdajcie tym czasem sfotografować budynek wcale nie jest łatwo. Nie wystarczy tutaj tylko zwykłe pstrykniecie i zdjęcie gotowe. Musimy posiadać dobry pomysł i koncepcje na wykonanie zlecenia. Dobrym pomysłem na uchwycenie budynku jest wykorzystanie do tego celu złotej godziny. To czas, kiedy słońce zachodzi lub dopiero wschodzi na horyzoncie. Na niebie widzimy wówczas pięknie ciepłe barwy, każdy budynek w promieniach takiego słońca wyda się być ciekawym. Co ważne fotografowie pracujący dla firm architektonicznych na stale współpracują również z architektami. Wielu z nas nurtuje pytanie, do czego potrzebne są owe fotografie? Odpowiedz jest prosta stosuje się je do wszelkiego rodzaju publikacji, do książek, widokówek czy nawet kalendarzy. Budynki przedstawione na zdjęciach najczęściej mają bogatą historie lub są ciekawym przykładem pomysłu architekta, który watro jest utrwalić. Miejsca do fotografowania można wyszukiwać na różne sposoby. Pierwszym jest obserwancja otoczenia lub po prostu posłużenie się Internetem. Tutaj nie brakuje stron związanych z taką tematyką i szybko możemy zainspirować się do nowych zdjęć.

Ujęcie złotej godziny

Ujęcie złotej godziny Fotografia jest bardzo ciekawym zajęciem, pozwala nie tylko ująć piękne elementy naszego świata, ale do tego wyrazić siebie poprzez zdjęcia. Najważniejszym czasem dla każdego fotografa jest tak zwana złota godzina. To czas, w którym światło ma cieplejsza barwę. Tak na pardwę złota godzina przypada na dwie pory dnia, tuż przed wschodem słońca i tuż po zachodzie, wówczas na niebie tworzy się piękny pejzaż kolorów i światła. Sposobów na uchwyceniem takiej złotej godziny jest kilka. Pierwszym jest sama obserwacja nieba. Wystarczy dzień wcześniej sprawdzić, kiedy słońce zachodziło i przygotować się dnia następnego. Lub prościej sprawdzić w internecie, na jaką godzinę przypada dziś zachód, aby być przy nim obecnym. Złota godzina daje nam olbrzymie perspektywy, ponieważ możemy fotografować nie tylko niebo, ludzi, przyrodę, całe otoczenie wówczas mieni się ciepłymi barwami. Pamiętajmy, jednak o tym, że złota godzina jest tylko wówczas, kiedy niebo jest bezchmurne, w przeciwnym wypadku nasz pokaz światła nie może mieć miejsca. Fotografia ma to do siebie, że wymaga czasu, zdjęć nie wykonuje się akordowo. Dobre zdjęcie to takie, które zachwyca, jest niestandardowe w tym bardzo może pomóc nam złota godzina. W sposób naturalny uzyskujemy piękny malowniczy krajobraz. Wielu fotografów w swej sztuce wykorzystuje złotą godzinę, czyli czas, kiedy natura najbardziej pokazuje swoje piękno. Dzięki grze promieni słonecznych zdjęcia nabierają całkiem innego charakteru.

Rady dla początkującego fotografa

Rady dla początkującego fotografa Jeśli robienie zdjęć jest naszą pasją powinniśmy ją rozwijać. Na samym początku musimy kupić sprzęt. Nie ludźmi się, że im droższy wybierzemy tym zdjęcia będą lepsze. Naturalnie ostrość w takich aportach jest lepsza, ale by wykonać dobre zdjęcie potrzeba czasu i ćwiczeń. Najlepiej jest kupić coś z dolnej półki i wykonywać jak najwięcej zdjęć ludziom, otoczeniu wówczas wychwycimy wszystkie nasze błędy. Nim zaczniemy prace z aparatem zaznajommy się z jego obsługą, ćwiczmy na mim, czytajmy instrukcje. Dobrze też pogłębiać swoja wiedze o czytanie literatury z zakresu fotografii lub uczestniczyć w szkoleniach z tej tematyki. Rady innych doświadczonych ludzi będą jednak największą nauka dla początkującego fotografa. Kolejnym znakomitym źródłem będzie na pewno internet, gdzie znajdziemy najwięcej informacji na specjalistycznych forach. Pamiętajmy też, że nie aparat jest naszym ogranicznikiem tylko my sami. Wielu ludzi wykręca się słabym sprzętem. W dobie dzisiejszej techniki słaby sprzęt tak na pardwę nie istnieje, nawet tym z niższej półki jesteśmy w stanie wykonać dobrze pod względem technicznym zdjęcie. Wystarczy tylko wyszukać odpowiednie miejsce do wykonania zdjęć i ćwiczyć do oporu. Z czasem powstaną piękne fotografie, które zapełnia nasze portfolio. Fotografia jest bardzo inspirującym zięciem, aby jednak odnosić sukces na tym polu musimy dać sobie trochę czasu na poćwiczenie swoich umiejętności i pogłębianie wiedzy, a zakres tego materiału jest ogromny.

Kategorie
O nas

Kolejnym aspektem jest wymiar artystyczny. Musimy nauczyć się pracy ze sprzętem i ludźmi. Kadry muszą być dobre, musimy posiadać pewne wyczucie, estetykę jak wykonać zdjęcie, aby fotografowani wyglądali na nim jak najlepiej. Ostatnim ważnym elementem jest marketing. Abyśmy byli zauważalni musimy pomyśleć o reklamie. W tym, celu nie wystarczy tylko ogłaszać się na stronach, znakomitym pomysłem jest poczta pantoflowa. Jeśli ktoś jest zadowolony z naszej pracy poleci nas dalej. Trzeba się też dobrze przygotować technicznie, czyli stworzyć portfolio jest to zespół zdjęć do wglądu dla potencjalnego klienta, może wówczas sam ocenić wyniki naszej pracy. Fotografia może być opcją na zarobek jednak wszystko trzeba robić dokładnie i fachowo, tylko wówczas klient będzie zadowolony.